Prakticky každá žena touží po kvalitních řasách a vlasech. Ne ke každé ale byla genetika štědrá, takže dámy hledají dostupné cesty, jak si vypomoci samy. Mohl by vám být nápomocen ricinový olej?
Kosmetický průmysl používá celou řadu ingrediencí. A mezi ně patří i oleje. Velmi univerzální použití má například arganový olej, který se používá na vlasové zábaly. Ve Středomoří zase ženy nedají dopustit na kvalitní olivový olej, který se přidává jako zvláčňující složka do mýdel a krémů.
Už jste ale někdy slyšely o ricinovém oleji? Pokud ano, není vyloučeno, že to bylo v negativním smyslu. Ricinový olej má totiž při nevhodném použití celou řadu negativních účinků.
Aby pracoval pro vás a nikoliv proti vám, přečtěte si vše, co byste o něm měly vědět.
Co je to ricinový olej?
Ricinový olej se získává ze skočce obecného. Nemá žádnou barvu, chuť ani zápach. Ricinový olej se poměrně často používá v průmyslu. Například při výrobě brzdové kapaliny, či při výrobě maziv. Také se může přidávat do léků, nebo do parfémů. V lidovém, ale i v tradičním léčitelství se ricinový olej používal i jako laxativum na vyvolání průjmu. Jelikož semeno skočce obecného obsahuje i jedovatý ricin, nedoporučuje se ricinový olej užívat vnitřně.
Účinky ricinového oleje
Ricinový olej má mnoho zajímavých účinků na lidský organismus. Jelikož je jich víc, podíváme se na ně prostřednictvím bodového seznamu.
Na co je ricinový olej dobrý?
- Funguje jako přírodní laxativum
- Má zvlhčující schopnosti
- Zlepšuje hojení jizev
- Podporuje boj proti zánětům
- Redukuje akné
- Může odstraňovat kožní potíže způsobené plísněmi a kvasinkami
- Udržuje normální stav vlasů a vlasové pokožky
Mnoho žen používá ricinový olej na řasy, aby podpořily jejich sílu a růst.
Jak působí na vlasy?
Ricinový olej lze používat na vlasové zábaly, nebo jako kondicionér do délek a na konečky. Jak bylo řečeno výše, ricinový olej má schopnost zvlhčovat, takže vlasům dodá potřebnou hydrataci. Ta je důležitá kvůli tomu, že zabraňuje lámání, poškození vlasů a v neposlední řadě také jejich vysušování.
Zábal z ricinového oleje lze aplikovat i na pokožku hlavy. Zvlášť, pokud máte suchou kůži, nebo trpíte na lupy.
Jak používat ricinový olej?
Nejprve si povíme, kde koupit ricinový olej. Pokud o něj máte zájem, seženete ho u výrobců kosmetických olejů, nebo v lékárně. První možnost se nám jeví jako lepší, protože máte jistotu, že výrobek je určený pro použití na pokožku, na vlasy a mnohdy také na řasy.
Co se týče aplikace, je to velice snadné. Pokud vás trápí aknózní pokožka, namočte vatovou tyčinku do ricinového oleje a naneste ho na problematická místa. Proces opakujte denně. Ideálně na vyčištěnou pleť.
To samé platí pro aplikaci ricinového oleje na řasy. Vatovou tyčinku namočte do ricinového oleje a jemně ho aplikujte na řasy. (Tak, aby se vám nedostal do oka.) Řasy by měly být odlíčené, jinak to nebude fungovat. Taktéž aplikujte denně.
Pokud vám jde o zlepšení vzhledu vašich jizev, nejlépe uděláte, když ricinový olej aplikujete na vatový tampon a následně jím přetřete problematické místo. Tento proces opakujte po dobu několika týdnů. V tomto případě totiž bývají první výsledky viditelné až o něco později.
Jak ale aplikovat ricinový olej na vlasy? Je to úplně jednoduché. Vlasy mírně namočte. Například rozprašovačem, do kterého nalijete obyčejnou vodu. Do vlasů pak vetřete ricinový olej a zabalíte je do ručníku, nebo do koupací čepice. Nechte olej několik minut působit a pak si vlasy umyjte tak, jak jste zvyklé. Včetně pokožky hlavy, pokud jste ricinový olej aplikovaly i na ni. Pak vlasy vyfoukejte fénem a máte hotovo.
Jelikož krása vlasů, nehtů a kůže nevychází jen z vnější péče, vyzkoušejte dlouhodobé užívání doplňku stravy VLASIMO®, který vám pomůže podpořit jejich zdravý vzhled.