Vlasová výživa by pro co největší efektivitu neměla působit na vaše kadeře jen zvnějšku. Jelikož krása vychází zevnitř, je extrémně žádoucí si dopřávat i hodně vitamínů, minerálů a dalších látek, které vlasům dodají impuls k růstu od úplného základu. Na jaké živiny se při snaze o pokrok v této oblasti zaměřit?
O vlasech se říká, že jsou korunou krásy. Kdyby to ale byla pravda, velkou parádu bychom s těmi svými moc neudělaly. Řekněme si totiž naprosto otevřeně, že naše koruna by byla buď vysušená, polámaná nebo dokonce úplně zničená.
Problém je ale trochu v tom, že se ženy často spoléhají jen na kosmetické přípravky, které působí na vlasy jen zvnějšku. I když je to na jednu stranu důležité, jde jen o polovinu práce, kterou je nutné udělat. Pokud vlasy nemají dostatek živin, které by mohly zevnitř stimulovat jejich růst, nelze očekávat, že v dohledné době dosáhnou princeznovské délky.
Chyby ve výživě se ale dají celkem snadno napravit. Zvlášť, pokud se rozhodnete držet níže uvedených tipů.
Správná výživa na vlasy
I když to není příliš populární názor, člověk je tím, co jí. Neplatí to jen v oblasti redukce váhy, kde se tohle rčení používá nejvíce. Vitamíny, minerály a další látky mají vliv i na celkové zdraví organismu.
Když nám správná výživa chybí, projeví se to tím, kde chybí pro tělo prospěšné látky nejméně. Tedy, na vlasech, nehtech a kůži. (Ve srovnání s fungováním mozku nebo srdce jde totiž spíše o životně nedůležitou marnivost.) Je proto v našem vlastním zájmu zajistit, aby mělo naše tělo všeho co největší dostatek.
Co v ní nesmí chybět?
Vlasová výživa by měla obsahovat co nejširší spektrum vitamínů, minerálů, bylinek a dalších ingrediencí, které podpoří růst nových vlasů a ochrání již ty existující před předčasným poškozením, za kterým může být působení vnějšího znečištěného prostředí. Aby to pro vás bylo co nejjednodušší, níže vám dáme pár užitečných tipů, na jaké složky se vyplatí přednostně soustředit.
Vitamíny
Začněme od vitamínů. Ačkoliv jich existuje poměrně široké spektrum, na podporu růstu vlasů jsou nejlepší jenom některé. Jak je ale poznat?
Vaše kštice vám nejvíc poděkuje za:
- Vitamín A
- Vitamíny skupiny B
- Vitamín C
- Vitamín D
- Vitamín E
Vitamín E je společně s vitamínem C považován za antioxidant. Tyto látky jsou známé tím, že bojují proti oxidativnímu stresu, který je zodpovědný za předčasné stárnutí buněk, či dokonce za jejich poškozování. U vitamínu D není úplně přesně popsáno, jaká je jeho mechanika působení na vlasy. Jeho nedostatek se však může projevovat nadměrným vypadáváním vlasů a v extrémním případě i alopecií. Vitamíny skupiny B zase dávají buňkám energii k růstu. Vitamín A je pak důležitý pro normální stav kůže.
Bylinky
Pokud byste chtěly účinky vitamínů na vlasy ještě zesílit, můžete je doplnit o dlouhodobé užívání bylinek. Poměrně často se na podporu růstu vlasů doporučuje přeslička, která by měla podpořit jejich sílu. Také by měla zmírnit potíže s vypadáváním vlasů. Dalším pomocníkem bývá červený jetel, který se používá v doplňcích stravy pro ženy, které procházejí přechodem. (Jak určitě víte, činnost hormonů má na kvalitu vlasů nemalý vliv.) Svatým grálem našich babiček byla i kopřiva dvoudomá, která se dá užívat jak vnitřně, tak zvnějšku. Dále nezapomeňte ani na pivovarské kvasnice.
Vyzkoušejte přírodní doplňky stravy
Nebudeme si lhát do kapsy. Jídelníček mnoha žen rozhodně nevypadá tak, jak by správně měl. Není nutné se kvůli každému dílku čokolády cítit špatně, ale je potřeba myslet na to, aby mělo vaše tělo každý den dostatek potřebných živin.
Pokud pravidelně hřešíte, nebo máte náročnou práci a často se kvůli nedostatku času odbýváte, řešením pro vás mohou být přírodní doplňky stravy na vlasy, které se postarají o stabilní přísun živin. Jedním z těch, které stojí za to vyzkoušet, je doplněk stravy VLASIMO®, který vám nabídne to nejlepší, co si můžete pro své vlasy přát.